BLOG

Zakup wózka widłowego - na co zwrócić uwagę

 

Wybór odpowiedniego wózka nie jest łatwy. Modeli jest mnóstwo i choć każdy z pewnością znajdzie urządzenie dostosowane do swoich potrzeb, to różnorodność parametrów sprawia, że można się pogubić. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby zakup okazał się udany.

 

Podstawowe pytania, na jakie musimy sobie odpowiedzieć dotyczą miejsca, warunków oraz intensywności pracy sprzętu. To zdecydowanie pozwoli określić, czy interesuje nas:

  • wózek spalinowy z silnikiem Diesla - ten rodzaj solidnych i precyzyjnych wózków odpowiedni jest do pracy na zewnątrz (głównie ze względu na emisję spalin i poziom hałasu). Świetnie  sprawdzi się w miejscach typu place budowy, otwarte składowiska, miejsca przeładunkowe.
  • wózek spalinowy zasilany gazem - uniwersalny, o maksymalnej produktywności, idealny zarówno w transporcie zewnętrznym, jak i (pod pewnymi warunkami, jak np. wentylacja) w pomieszczeniach typu hale i magazyny.
  • wózek elektryczny -  innowacyjny, idealny do pracy w pomieszczeniach, ale też na zewnątrz, nie generujący szkodliwych spalin, o niskim poziomie hałasu, mniejszy gabarytowo, wysoce sterowny, o mniejszym promieniu skrętu.
  • wózek wysokiego składowania/wielokierunkowy typu reach truck - specjalistyczny, wszechstronny, gwarantujący wysokie osiągi, najwyższą wydajność i manewrowość. Świetnie sprawdzający się w miejscach o wąskich korytarzach.

 

W każdym z powyższych przypadków niezbędne jest zdefiniowanie rodzaju przewożonego towaru oraz wysokości, na jaką będzie unoszony. Konieczne jest określenie maksymalnego udźwigu i rodzaju dodatkowego osprzętu potrzebnego do użytkowania, który mógłby mieć wpływ na wielkość podstawowych parametrów. Jeśli wózek miałby być użytkowany w pomieszczeniu, potrzebne jest określenie wysokości nie tylko samego magazynu, czy hali, ale też przejść pod regałami i innych, aby wysokość masztu po złożeniu umożliwiała swobodne poruszanie się wózka. Należy wziąć także pod uwagę szerokość korytarzy oraz typ podłoża, dla określenia prześwitu i rodzaju ogumienia, oraz długość potrzebnych wideł i rodzaj kabiny.

Zapoznaj się z asortymentem:

 nowych wózków widłowych marki Mitsubishi ► 

używanych wózków widłowych ►

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem wózka widłowego, masz pytania, zadzwoń - 726 161 314 lub napisz - wynajem@d-h.com.pl

Nasz specjalista pomoże dobrać wózek idealny dla Twoich potrzeb.